Subscribe to EINK

EINK

Elkészült az EINK teszt kiadványa

Beküldte MCSSZ - 2014. szeptember 12., 13:48

A Magyar Cserkészszövetség nevelési programjának, az Egységes Ifjúságnevelési Koncepciónak tesztidőszaka már a nyár derekán megkezdődött. Nagyon örülünk annak, hogy a kerületek mellett sok cserkészcsapat, vezetőképző tábor, kerületi vezető, csapatparancsnok és rajparancsnok is már felvette a kiadványt, olvassa, és igyekszik bevezetni azt cserkészévében. Köszönjük az eddig beérkezett véleményeket és hozzászólásokat is. Jó látni, hogy sokan szívükön viselik az EINK sorsát, mely egy év múlva végleges testet ölt. 

Az „iskola” szóval jelöljük mindazokat az intézményeket, és az ezeken belül kialakuló közösségeket, amelyek a törvényi előírások miatt, és/vagy az egyéni érdeklődés alapján elsősorban a tudást bővítik, valamint a csoportok kialakításával szocializációs nevelési folyamataik révén nevelik diákjaikat. Mindezeket a bölcsődétől a felsőfokú végzettséget követő képzésig, akár iskolarendszeren belüli, akár azon kívüli intézményekként összefoglalóan hívjuk „iskolának”.
 
A család a társadalom alapegysége. A család egy férfi és egy nő, és az általuk vállalt gyermekek (és esetleges felmenői vagy oldalági rokonok) életközössége, amely otthont jelent mindannyiuknak. Olyan otthont, amely biztonságos környezetet nyújt a család minden tagjának harmonikus fejlődésükhöz, az élet minden részterületén. A család egyszerre lelki közösség, érzelmi iskola, társas terep, értelmi fejlesztő és testi valóság, és ezek fejlesztése a család vezetőinek felelőssége (úgy önmaguk, mint mások esetében)!
 

Az őrsi keretekben használt nevelési eszközök arra a Bi-Pi által megfogalmazott gondolatra épülnek, hogy a cserkészet titka: felelősséget adni a gyerek kezébe. A mafekingi csatában is az volt a nagyszerű tapasztalat, hogy a gyerekek, fiatalok megbízhatókká lettek egyetlen szempillantás alatt, amint megérezték, hogy komolyan számítanak rájuk. Ezt használta ki Bi-Pi, és ha belenézünk az alapkönyveibe, sokszor beszél arról, hogy a fiú (értsd gyerek, ifjú) hogyan tanulja meg az élet iskoláját a látszólagos felelősség terhe alatt.

Oldalak