Cserkészek a református napon

Beküldte MCSSZ - 2014. február 10., 11:12
Már a Nemzeti Nagytáborban felmerült az ötlet, hogy megismertessük a Károli Gáspár Református Egyetem lelkész és teológus hallgatóival a cserkészetet, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy bemutassuk: vallásos nevelőmozgalomként partnerek vagyunk, hogy minél több gyülekezetben megjelenjenek a cserkészcsapatok, és ezek létrehozását aktívan segíteni fogjuk.
 
A tábor után, ősszel tovább folytatódtak az egyeztetések és úgy döntöttünk, hogy a Szövetség erőforrásait mozgósítjuk a februári csendes nap megszervezéséhez. Találkozunk a hallgatókkal, hogy megtudjanak minden lényeges dolgot a cserkészetről, cserkészektől. A szervezésbe bevontuk az MCSSZ „Hárshegy” Pedagógiai Fejlesztő Hálózatát, koordinátorukat, a Csapatalapítási Összekötők koordinátorát és a Gilwell csapat igazgatóját is. A helyszínválasztás a Budapest-Budafoki Református Egyházközség templomára esett, követve azt a hagyományt, hogy mindig egy-egy Egyházközség adja a csendes napok helyszínét. A hétfői nap ellenére vidám napkezdés és regisztráció után kezdtük a programot. Elsőként Nagy Péter, a gyülekezet lelkipásztora köszöntötte a hallgatókat és hívta őket közös áhítatra egy Bibliai részleten elmélkedve, majd bemutatta Budafokot és a gyülekezetet. Nagy Péter után Zsengellér József, a Hittudományi Kar rektora köszöntötte a résztvevőket és fontos információkat mondott el a tavaszi félévről, illetve értékelte az előző szemesztert.

 


Nagytiszteletű Rektor Urat Buday Barnabás követte, aki áhítatra hívta a megjelenteket és országos elnökként a cserkészet értékeiről is beszélt. A közös kezdés után csoportmunkákkal folytattuk a napot, ahol első körben a cserkészetről beszéltünk általánosságban és feltérképeztük, hogy mi az, amit tudnak rólunk, illetve milyen érzéseik vannak a hallgatóknak a mozgalomról. Már ebben a körben sikerült sok félelmet leépítenünk és élményteli órát töltenünk a fiatalokkal és a kar tanáraival egyaránt. Némi kávészünet után a résztvevők a következő témakörök közül választhattak: kiscserkészek, cserkész korosztály, kósza-vándor korosztály, vezetőképzésünk, csapatalapítás és egy cserkészév megismerése. A résztvevők többen ifi csoportok vezetőiként vagy egykori tagjaként sok érdekes szempontot hoztak be a műhelyunkák során és partnerek voltak a beszélgetések közben, annak ellenére, hogy a délelőtti program kötelező volt számukra. Délután a cserkészethez méltóan „forgószínpaddal” adtunk ízelítőt a cserkészetből, ahol a résztvevők a magyarságtudatukról adhattak számot vicces formában, illetve tesztelték frissen szerzett tudásukat tábori építmények kötözése és tűzrakás témakörben. A program összeállításába és lebonyolításába bevontuk a gyülekezet cserkészcsapatát is, akik végig kreatívan és tettre készen segítették a szervezés munkálatait.

A hallgatók közül többen jelezték, hogy örülnek annak, hogy nyitunk feléjük és aktív lelkészként majd szívesen részt vesznek a jövőben cserkészcsapat létrehozásában. Mi örömmel nyújtunk segítséget ebben a folyamatban egészen a cserkészettel való megismerkedéstől (képzéseink) a vezetőképzésbe való becsatlakozáson át a csapat indulásáig (csapatalapítási összekötők) és az elindult csapat szakmai fejlesztéséig (pedagógiai fejlesztők) nem beszélve a mozgalomban rejlő segítő lehetőségekről és a Szövetség egyéb erőforrásairól (toborzó segédletek, központi és kerületi programok, szakkönyvek, stb.).


További képeket ide kattintva találtok.

MCSSZ „Hárshegy”  
Rovat: