"Boldogabb családokért"

Beküldte szerkeszto - 2012. október 02., 13:47
Szeptember 26-tól a dunaföldvári Magyar László Gimnáziumban elindultak a családi életre nevelés tanórák. A tanórák a Magyar Cserkészszövetség Légy készen a családra projektjének részei. Az alábbiakban a főbb célkitűzésekről olvashatsz, melyeket Hortobágyiné dr. Nagy Ágnes, szakmai felelős foglalt össze:
 
Legfontosabb célunknak a házasság és a család védelmezését, erősítését tekintjük. Különös figyelmet fordítunk az ifjúságra, mert ők lesznek a jövendő családok alapítói.
Meggyőződésünk, hogy az egész társadalom összefogására van szükség ahhoz, hogy családbarát közvélemény és jogrend alakuljon ki, ahol érték az élet, a személy, a házasság, a család. 
Családi életre nevelő programunkban 7-24 éves korú fiatalokkal foglalkozunk. Havi rendszerességgel, éveken át kísérjük a fiatalokat, hogy a kamaszkor különböző állomásain mellettük legyünk, s segítsünk eligazodni és dönteni az élet legfontosabb kérdéseiben.
 
Programunk több szinten reagál a jelentős mértékben változó társadalmi és gazdasági környezetre, melyben az etikai és erkölcsi nevelés, a gyermek- és ifjúságvédelem, az egészséges életmódra és családi életre nevelés háttérbe szorult. Közismert, hogy a fiatalok jelentős része megfelelő erkölcsi értékrend, az egészséges személyiség fejlődéséhez szükséges perszonális kapcsolatok nélkül, csonka vagy zilált családból kerül ki az életbe.
Család-óráink megtervezésére, megvalósítására és utómunkálataira a csapatmunka jellemző. Egy osztályban két (esetenként három) munkatárs dolgozik egyszerre, mert így több figyelmet tudunk a gyerekekre szentelni, s megoldható az osztálybontás is, ha a téma ezt szükségessé teszi.
 
Foglalkozásainkhoz új formát kerestünk. Fontosnak tartjuk, hogy a diákokat a tanár partnerének tekintse, s így oldottabb légkörben valósulhassanak meg az órák. Ezeken a foglalkozásokon sokat játszunk együtt, beszélgetünk a diákokkal, s az új ismereteket is igyekszünk – előadás helyett – közös munkával felfedezni. Ehhez az újszerű szemléletmódhoz nyújtanak segítséget számunkra a közösen végzett gyakorlatok, játékok és drámapedagógia elemek alkalmazása.
Rovat: